Ez volt a tíz legnépszerűbb alap, osztatlan- és mesterképzés a tavalyi felvételin
Mutatjuk, mely szakokon számíthattok a legnagyobb versenyre.
Mutatjuk, mely szakokon számíthattok a legnagyobb versenyre.
Kiderültek a ponthatárok - a tavalyihoz képest majdnem kétszer annyi - összesen 11844 - főt vettek fel felsőoktatásba a pótfelvételin, önköltségesen kereken 5000, 6844 hallgató pedig állami finanszírozásban kezdi meg az őszi félévet.
A 2023-as felvételin az óvodapedagógus és a gyógypedagógus is bekerült a top15-be.
A Semmelweis Egyetem általános orvosi képzésére felvételizett tavaly a legtöbb elsőhelyes jelentkező.
Idén nincsenek központi előzetes ponthatárok a legnépszerűbb szakokon sem, az egyetemek viszont saját hatáskörben dönthetnek úgy, hogy magasabb pontszámhoz kötik a felvételt. Megnéztük a legnépszerűbb szakokat.
Kíváncsiak vagytok, hány embert vesznek fel az általatok megjelölt képzésekre? Itt megnézhetitek.
Elkezdődött a keresztféléves felvételi időszaka, megnéztük, hogy a korábbi években mennyi pont kell ahhoz, hogy bekerüljetek a legnépszerűbb szakokra.
Csütörtökön kiderültek a 2020-as pótfelvételi ponthatárai is, megnéztük, hogy milyen számok születtek a népszerű szakokon.
Idén minden más volt, az érettségi, a vizsgák és a felvételi is. Vajon a pótfelvételi felvételi pontszámait is befolyásolja majd a különleges helyzet?
Cikksorozatunk harmadik részében megnéztük, hogy milyen fizetéssel számolhattok, ha a top 10 szakok közül a 7.8.9. és 10. helyen végzett szakokon szereztek majd diplomát.
Ősszel sokan kezditek meg a félévet a legnépszerűbb szakokon. Mire számíthattok majd, ha a diploma a kezetekben lesz?
Mennyit keresnek a legnépszerűbb szakok friss diplomásai? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha az egyik legnépszerűbb szakot választottátok? Vajon be lehet jutni közepes érettségivel is? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Több mint 105 ezren jelentkeztek idén elektronikusan, az E-felvételi rendszerén keresztül a felsőoktatásba. Nagy részük alapképzésben és osztatlan mesterképzésben, valamint állami ösztöndíjas formában szeretne továbbtanulni. Első helyen a legtöbben a műszaki, illetve a gazdaságtudományok képzési terület, valamint a pedagógusképzés valamely szakját jelölték meg.
Az idei felvételi ponthatárokat július 24-én húzzák, de tizenhat népszerű szakon előre meghatározták az állami ösztöndíjas képzés központi ponthatárait. Itt vannak a legfontosabb kérdések és válaszok ezekről a szakokról.
Hány pontot kell szerezni az államilag támogatott helyhez, ha at idei felvételi legnépszerűbb szakát választottátok? Közepes érettségivel is be lehet jutni ingyenes képzésre? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A 16 népszerű szakon előre meghatározott központi ponthatár biztosan nem lesz magasabb? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
Elfogadta az elnökség javaslatát a Magyar Rektori Konferencia (MRK) november 18-ai ülésén. Az intézményvezetők egyetértenek abban, hogy emelkedjen a felsőoktatási felvételi során megszerezhető minimum pontszám 160-ról 200-ra.
Bekerülni azokra a szakokra, ahol legnagyobb a túljelentkezés, komoly teljesítmény. De felmerül a kérdés, mit is nyerünk mindezzel. Részesei leszünk a divat diktálta trendeknek, jól csengő szakmát szerzünk, de tényleg ez jelenti az utat a siker felé? Vagy a menedzsment, a gazdaság és más jól csengő kifejezések áldozataivá válunk? A top tíz szak elvégzésével ugyanis még korántsem jár együtt a luxusautó vagy a balatoni villa, viszont jó eséllyel találhatjuk szembe magunkat a munkaerőpiaci túlkínálattal...
Hulladékgazdálkodási technológus, vizuális nevelőtanár, faipari termékszervező, moderátor – néhány kiragadott példa abból a rengeteg szakirányból, amelyre az idei évben túl kevesen jelentkeztek, így nem indulnak el a képzések. Valószínűleg nem csak mi találtuk bizarrnak és értelmezhetetlennek ezeket az elnevezéseket. Cikkünkben összegyűjtöttük az idei évre meghirdetett legfurcsább felsőoktatási szakokat.